اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت

لاهیجان، شیطان کوه

اسبهای زیبای لاهیجان

مرکز جامع معلولین طراوت

درخت

مرغ دریایی

۲۰۰ خانوار سیل‌زده در مساجد صومعه‌سرا اسکان داده شدند

فرماندار صومعه‌سرا گفت:‌ ۲۰۰ خانوار روستایی شهرستان صومعه‌سرا که در محاصره سیل بودند در مساجد اسکان داده شدند.

 

علی فتح‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت:‌ بر اثر بارش باران اکثر رودخانه‌های شهرستان صومعه‌سرا دچار ریزش و سر ریز آب شدند به همین خاطر و برای حفظ جان 200 خانوار در معرض آسیب سیلاب نسبت به اسکان آنان در مساجد محل اقدام شد.

فرماندار صومعه‌سرا عنوان کرد:‌ میزان بارندگی‌های دو روزه اخیر در شهرستان صومعه‌سرا بسیار زیادتر از حجم و گنجایش رودخانه‌ها بود به همین خاطر و به علت تشدید میزان بارش‌ها با وقوع پدیده سیلاب و طغیان اکثر رودخانه‌ها به ویژه در مناطق روستایی مواجه شدیم.

فتح‌اللهی تصریح کرد:‌ سر ریز آب‌ حاصل از بارش‌ باران در شهرهایی نظیر رضوانشهر و فومن به سمت رودخانه‌های شهرستان صومعه‌سرا وضعیت را برای این منطقه بسیار بغرنج‌تر کرد به طوری‌که شاهد آبگرفتگی‌های بسیار شدیدی در اکثر مناطق صومعه سرا هستیم.

وی ابراز داشت: در حال حاضر و به دلیل طغیان رودخانه‌ها در برخی از مناطق شهرستان صومعه‌سرا با مشکل آبگرفتگی راه‌های دسترسی،‌ تخریب جاده‌های مواصلاتی و آسیب‌دیدگی پل‌ها مواجهیم که دستگاه‌های خدماتی برای رفع مشکلات به وجود آمده به مناطق مذکور اعزام شده‌اند.

فرماندار صومعه‌سرا بیان داشت:‌ با اقدام به موقع و سریع ستاد مدیریت بحران شهرستان صومعه‌سرا نسبت به اسکان موقت تعداد 200 خانوار محاصره شده در سیلاب اقدام کرد‌یم که لوازم و اقلام ضروری و اساسی نیز توسط نیروهای جمعیت هلال احمر بین آنان توزیع شد.

فتح‌اللهی اظهار داشت:‌ از نخستین ساعات شروع بارش باران و سپس تشدید شرایط جوی در شهرستان صومعه‌سرا تمامی دستگاه‌های خدمات رسان در صحنه حاضر شدند و جهت کمک رسانی به سیل‌زدگان و رفع انسداد جاده‌ها و محورهای مواصلاتی اقدامات لازم را انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد:‌ لایروبی انهار،‌ ترمیم و احیای دهنه‌ پل‌ها و آماده باش کلیه دستگاه‌های خدماتی و عمرانی از جمله اقدامات و تمهیداتی است که از روزهای گذشته و بنا بر گزارش‌های سازمان هواشناسی توسط ستاد مدیریت بحران شهرستان صومعه‌سرا اندیشیده شده بود.