اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت

طبیعت

طبیعت

مسابقه

طبیعت زیبای تالاب

پارک رشت

تور صیادان گیلانی امروز برای صیدماهی در دریای خزر پهن شد

 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان ؛ معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات گفت : امروز همزمان با آغاز فصل صید ماهیان استخوانی از خزر ، 4 هزار صیاد گیلانی عضو 51 تعاونی صید ، تور خود را برای صید ماهیان استخوانی به دریای خزر انداختند.
اکبر ایلدرم با اشاره به اینکه امسال برای پایداری صید 130 میلیون قطعه انواع ماهیان استخوانی و خاویاری در دریای خزر رهاسازی شد افزود : برای امنیت و پاکسازی دریا هم سالانه 200 تا 300 هزار رشته دام های غیرمجاز جمع آوری می شود.
وی گفت : برای تقویت دریا از سال 98 -97 ، 6 و نیم میلیون بچه ماهی که حاصل تکثیر طبیعی با مشارکت جامعه صیادی استان است در دریا رها سازی می شود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات افزود : پیش بینی می شود در صورت مناسب بودن شرایط جوي ، صیادان گیلانی تا پایان فصل صید که اواسط فرودین سال آینده است 3 هزار تن ماهی صید کنند.
اکبر ایلدم گفت : با آغاز فصل صید حدود 12 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در صنایع توربافی ، طناب تابی ، عرضه و فروش ماهی ، حمل و نقل ، فرآوری ماهی مشغول به کار می شوند.
سفيد ، کفال ، سيم و سوف بيشترين ماهيان استخواني دریای خزر است که در گيلان صيد مي شود.
بر اساس آخرین برآورد سازمان شیلات ذخیره ماهی سفید دریای خزر 35 هزار تن و کفال 12 هزارتن است که صیادان شمال کشور با رویکرد احتیاطی مجازند حدود 6 و نیم تا 7 هزار تن ماهی سفید و 2 هزار تن ماهی کفال صید کنند.