اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت اسلایدشو گیلان گشت

لاهیجان، شیطان کوه

اسبهای زیبای لاهیجان

مرکز جامع معلولین طراوت

درخت

مرغ دریایی

۴۵۰۰ دانش‌آموز ‌گیلانی‌‌ "آموزش از راه دور" تحصیل می‌کنند

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در حال حاضر ۴ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز در استان گیلان در حوزه آموزش از راه دور در حال تحصیل هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مهدی حاجتی عصر امروز در همایش توجیهی کارشناسان، موسسان و مدیران آموزش از راه دور استان گیلان در رشت اظهار داشت: هدف از ایجاد آموزش از راه دور، بهره‌مندی افراد بازمانده از تحصیل از عدالت آموزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با بیان اینکه تمرکز آموزش از راه دور بر روی دوره آموزش متوسطه اول و دوم است عنوان داشت: این طرح با الگوگیری از برخی کشورهای اروپایی و همین‌طور فعالیت دانشگاه پیام نور در حوزه آموزش عالی اجرا شد.

حاجتی با اعلام اینکه نگاه آموزش و پرورش توسعه مشارکت مردم در حوزه‌های آموزشی است خاطرنشان کرد: امروز نباید در استان گیلان شاهد وجود افراد بازمانده از تحصیل باشیم.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی مناسب در حوزه آموزش از راه دور ابراز داشت: برخی افراد بازمانده از تحصیل از وجود امکان آموزش از راه دور اطلاع ندارند و این امر باید برطرف شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان با اعلام اینکه 4 هزار و 500 دانش‌آموز در حوزه آموزش از راه دور در استان گیلان در حال تحصیل هستند گفت: هدف آموزش از راه دور صرفاً ارائه مدرک و ترویج مدرک‌گرایی نیست.

حاجتی با اشاره به تحلیل‌های نادرست موجود درباره آموزش از راه دور اظهار داشت: رفع این ذهنیت نامناسب بر عهده موسسان آموزش از راه دور است تا با افزایش کیفیت آموزش آن را رفع کنند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: نظام آموزش و پرورش همگام با نیازهای جامعه رشد نکرده است.

نورالله اکبری با بیان اینکه نظام آموزش و پرورش فعلی پاسخگوی نیازهای روز مخاطبانش نیست اعلام کرد: آموزش و پرورش از سیستم انعطاف‌پذیر و متنوع آموزشی برخوردار نیست.

وی با اشاره به تجربیات کشورهای جهان در راستای آموزش الکترونیک خاطرنشان کرد: در دنیای امروز یادگیری الکترونیک و یادگیری موبایلی درحال توسعه است و کشورهایی که از این روش استفاده می‌کنند با بازخورد مثبتی رو به رو شده‌اند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان با تاکید بر لزوم همگامی نظام تعلیم و تربیت با پیشرفت فناوری گفت: امروز نیازمند بازبینی جدی در قوانین آموزش از راه دور هستیم تا محتوای آموزشی به‌صورت تعاملی و مناسب در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

اکبری با انتقاد از متمرکز کردن آزمون‌های حوزه آموزش از راه دور جهت جلوگیری از جعل مدارک تحصیلی افزود: این راه پر هزینه ترین و نامناسب‌ترین راه برای رفع این مشکل بود، در صورتی که راه‌ حل‌های مناسب‌تری وجود داشت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه نوع نگاه به مدیران مدارس دولتی و غیردولتی باید به یک شکل باشد ابراز داشت: ابتدا باید نوع نگرش‌ها را تغییر دهیم و بعد به سراغ تغیر اساسنامه‌ها برویم.